27.05.2010

Maltepe

Yasanan travma ortada, suclular ortada, kaos olmasin diye hazretleri ve saksakcilarinin attiklari taklalar ortada iken koca sezonun ve yasanan tum basarisizliklarin sorumlusu yanlis anons yapan Hakan Bingul ve taraftar...

Hakan Bingul gozaltina alindi, sorgulandi ve serbest birakildi. Olmasi gerektigi gibi.

Fakat o gun cinnet geciren milyonlarca taraftardan stadta olan yedi tanesi bugun Maltepe'de, cezaevinde.

Suclari stadyuma zarar vermek.

Kulubu sekeriyle dogru oratnili olarak yoneten birisi tum camiayi neredeyse kalp hastasi haline getirmisken, insan psikolojisinden nasil anlamaz...

Hepsini gectim, eger kendisi baskan degil de, o aksam siradan bir taraftar olsaydi ve ayni soku kisa bir zaman diliminde ikinci kez yasasaydi nasil tepki verirdi?

Birakin artik boyle sacma sapan piyesleri. Lutfen. Ya adam gibi adam olun ya da artik oradan defolun ve insanlari uzmeyin, daha da magdur etmeyin.

BIZ FENERBAHCELIYIZ, BIZDEN COK ADAM CIKAR.

2 yorum:

bybart dedi ki...

yıldırım gitsin, günah keçisi ilan edilmeyi çoktan haketti.

Alpiero dedi ki...

Abi hoşgeldin. Özlemişiz yazılarını. Öncelikle bu kadar aradan sonra böyle bir yazıyla giriş yapacağınızı sizde planlamıyordunuz sanıyorum.

maç sonrasında stad içinde çıkan onlarca olaydan bu 7 renkdaşımız mı sorumlu tutuluyor? Bu mudur adalet? Bu mudur taraftara sahip çıkmak? Yazıklar olsun, milyonlarca kere yazıklar olsun... Bütün olaylar bu 7 kişinin üstüne yıkılıyor, bu mudur yönetim anlayışı. Siz sadece kurumsallaşmayı taraftarınızı böyle içeri aldırarak yaparsınız. Taraftarı fişleme,fişletme, ceza verme ve ceza verdirtme konusunda dünyanın en kurumsal Kulüp yöneticilerisiniz Sayın Fenerbahçe Yönetim Kurulu ve Başkanı...

Madem bu taraftarlarımız suçlu, insana mabedini yaktıran, dört yılda bir düzenlenen dünya kupası gibi aynı korku filmini önümüze koyup izleten zihniyetin hiç mi suçu yoktur? Maç bitiminde kalp krizlerine, sinir krizlerine sebep olanları kimler göz altına alacak?

Burada sorulması gereken sorulardan bir tanesi şu. Yıllardır stadımızdaki büfeyi yakan, koltukları kıran, koltukları yakan, wc'lerdeki fayans,lavabo vb. eşyaları kıran hangi kulübün taraftarı içeri atıldı. Bir başka türlü soru soracak olursam, oradaki kamera görüntüleri neden hiç bir zaman emniyete verilmedi? Gücün sadece kendi taraftarına mı yetiyor yönetim?


Zarar çok büyük ama karşılanır. Ya bu bünyelerdeki zarar nasıl karşılanır? Roberto Carloslarla mı Ronaldinholarla mı gözümüzü boyayacaksınız yoksa bilmem ne yaylasına yaptığınız tesislerle mi? 25 milyon renkdaşımın bünyesindeki zararı ödetmek için dava açsak 30 yıl ceza yer Daum ve Güiza... Mantık bu mudur?

Taraftarın tepkisini dışa vurması ne psikoloji ne de başka bir bilim dalı ile tanımlanabilir. Tek tanım şudur ki Denizli'den daha kötüydü.

Bu 7 kişiyi ne sanıyorsunuz? Terörist mi? Zorba mı? Ne sanıyorsunuz gerçekten? Adamlar boş zamanlarında koltuk yakıyorlar değil mi! Her kızdıklarında etrafa saldırıp kırıp döküyorlar değil mi? Dilinizden düşmeyen FENERİN KALESİ BAĞDAT CADDESİ lafındaki kalenin bekçileridir bu 7 kişi... Parasını son kuruşuna kadar Fenerbahçesi için harcayan, gecesi gündüzü Fenerbahçe olmuş kişilerdir fişlenen bu 7 kişi.


Fenerbahçe Yönetiminin yaptığı bu olaya şaşırmamak gerek çünkü ilk değil.
2006 Manisa olaylarından sonra Emniyete resmi siteden teşekkür etti.
Caferağa'da oynanan bir maçta taraftara dönüp küfür etti.
Trabzon'da bizlere taş atanlara, çay kahve ikram etti.
Bir kaç yıl önceki Bursaspor maçında tribün gruplarının bir arada olacağı sırada paralı askerlerini oraya soktu.
Ve yine aynı maçta kendi adına pankart açtırdı.
AZ Alkmaar maçında yine o paralı askerlerini Migros Tribünü'ne sokup olaylar çıkarttı.
Çok övündüğümüz 6-0lık gs maçı öncesi şimdi can ciğer olduğu 1907 derneğine operasyonlar düzenletip, zamanın Ünifeblilerini aldırdı.
Son olarak bütün olayları sadece 7 kişinin üstüne yıktırıp onları cezaevine gönderdi.

İşinize gelen güvenlik kayıtları emniyete verilirken, Az Alkmaar ve Bursaspor maçındaki kayıtlar neden emniyete verilmedi. Neden? Bu soruya cevabın geleceğini hiç sanmıyorum.

Tüm bunların yanında bu tutuklama olaylarına oh iyi olmuş diyen Fenerbahçeliler de yok değil. Ne yazık ki mevcut, hemde fazlasıyla... Bu insanlar Fenerbahçe'nin emekçileridir. Bu olaylara sevinenlere de yazıklar olsun...

Bu ülkede askere,polise otobüslere, trenlere taş atan, monotof atan Vatansızlar elini kolunu sallaya sallaya gezmeye devam ederse, biz neyin tepkisini koysak elimizde her zaman koca bir sıfır olacak.

Tüm bu fiyaskolara, tüm bu başarısızlıklara, tüm bu planlanan pis işlere rağmen,
Hala, her bulunduğu ortamda, her Fenerbahçe konusu açıldığında, her sanal platformda Aziz Yıldırım'a tapma ayinlerine katılan Fenerbahçelilere yazıklar olsun.

Sayılarımla
Alp